• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

AK Parti'nin toplantısından "faiz indiriminde kararlılık" çıktı

Toplantıda faizin düşmeye devam etmesi nedeniyle alım ve satımın hızlanacağı ve bu sayede yatırımların artacağı öne sürüldü

AK Parti'nin toplantısından "faiz indiriminde kararlılık" çıktı
25.11.2021 - 09:11
Haber Merkezi

AK Parti’nin Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası’nın (TCMB) yüzde 20’ye dayanan enflasyona rağmen faizi yüzde 15’e indirmesinin ve Türk Lirası’ndaki rekor değer kaybının ardından faiz indirimine devam konusunda hemfikir olduğu belirtildi.

Hürriyet’ten Gizem Karakış’ın haberine göre, Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında geçen gün yapılan AK Parti MYK toplantısında dövizdeki artışla ilgili izlenecek yol haritası değerlendirildi.

Görevden alınan TCMB Başkan Yardımcısı Tümen: Bu irrasyonel deneyi bir an önce terk etmeliyiz

Habere göre toplantıda şu görüşler vurgulandı:

Faiz indiriminde kararlılık vurgusu yapıldı, izlenecek yol haritasıyla yüksek kurun da önüne geçileceği belirtildi.

Dolar kurundaki ani artışın vatandaşa iyi anlatılması gerektiği vurgusu yapıldı.

Dolar kurundaki ani artışın bir operasyon olduğu da belirtilen toplantıda, soğukkanlı yaklaşımdan yana olunması gerektiği de kaydedildi.

Bu süreçte, faizin düşmeye devam etmesi nedeniyle alım ve satımın hızlanacağı ve bu sayede yatırımların artacağı da vurgulanan konular arasında yer aldı.

Hürriyet


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.oxijen.tv) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.