Sahada gösterilen ilgiden memnunlar

DEVA Partisi Adapazarı İlçe Teşkilatı yöneticileri, sahada çalışmaları sırasında, esnaf, KOBİ, STK ziyaretlerine devam ettiklerini, şikayet, talep ve önerileri de sürekli dikkate aldıklarını, çözümlerini ve eylem planlarını yazılı hale getirdiklerini ve bütçesini oluşturduklarını,bu eylem planlarını da sürekli anlattıklarını ve kamuoyu ile paylaştıklarını ifade ediyorlar.

+2
Haber albümü için resme tıklayın

“GÜÇLÜ, SAYGIN, ÖZGÜR VE ZENGİN TÜRKİYE İÇİN”

Adapazarı İlçe Başkan Yardımcısı Ayhan Erkovan, esnaf ziyaretleri sırasında DEVA partisinin neler yapacağı sorulduğunda; DEVA Partisi’nin Türkiye vizyonunun, güçlü, saygın,özgür ve zengin Türkiye idealini gerçekleştirmek olduğunu belirterek, “DEVA Partisi Türkiye’de bir ilk olarak parti programı dışında her bir eylem planını ayrı ayrı doküman halinde web sayfasında ve kitaplaştırarak yayımlayan partidir.Güçlü, saygın, özgür ve zengin bir Türkiye için ekonomik, sosyal ve çevresel açıdan sürdürülebilir bir büyüme altyapısı oluşturacağımızı anlatıyoruz. Vatandaş içinde bulunduğu durumdan mutsuz ve bir an önce bu kısır döngüden çıkmayı ve her gün gelen zamlarla uyanmaktan, her gün biraz daha yoksullaşmaktanartık acilen kurtulmayı istiyor.2008 yılında 8 milyon olan icra dosyası sayısı o tarihten bu yana 3 kat artarak 24 milyona dayandı.”

“ GÜÇLÜ, SÜRDÜRÜLEBİLİR VE KAPSAYICI BÜYÜME MODELİ UYGULAYACAK”

Vatandaşın gündemi hayat pahalılığı ve geçim derdi. Ev hanımları akşama ne pişireyim derdinde. Son dört yılda ekonomide gelinen nokta vatandaşı huzursuz ve mutsuz ediyor. DEVA Partisi iktidarında, ekonomide doğru sistemi, ‘Adil rekabeti, fırsat eşitliğini ve rant yerine verimliliği tesis ederek sağlayacağız.  Büyümeyi kredi pompalamasına dayalı yapıdan, verimliliğe dayalı bir yapıya kavuşturacağız.Her sektörde üretim teşvik edilecek. Büyümeyi  inşaat ve imar rantına dayalı  yapıdan, sanayi ve tarıma dayalı bir yapıya kavuşturacağız.  Büyümeyi tüketim ve kamu harcamalarına dayandırmak yerine, yatırımlara ve ihracata dayalı hale getireceğiz.Büyüme ve refahtan tüm vatandaşlarımızın adil bir biçimde pay almasını sağlayacağız.

“VATANDAŞ GIDAYI ALIRKEN BİLE KARA KARA DÜŞÜNÜYOR”

Halkımızı dinliyoruz; ‘Vatandaş geçinemiyoruz, esnaf zorlanıyoruz.’diyor.  Geçinmekte zorlanan, işini aşını kaybeden insanlar, durumdan şikayetçi olan esnaf, biz zor durumda mücadele ederken, bunu ifade ederken, “ülkemizde bazı kesimlerde bir şükürsüzlük, tatminsizlik, karamsarlık hali aldı başını gidiyor’ diye açıklamalar yapılması,toplumun içine düşürüldüğü ekonomik durumun, insanımızın sıkıntılarının anlaşılmadığının ya da küçümsendiğinin göstergesidir. Konuştuğumuz vatandaşlar; ‘Güneş balçıkla sıvanmaz. Her şey ortada. Biz böyle bir durumu hiç görmedik. Kiralar, ev ve araba fiyatları, okul servisleri, ulaşım bilet fiyatları aldı başını gitti. Kimse dur demiyor. Anlaşılan durduramıyorlar.  Artık ev araba almak hayal oldu. Binemediğimiz arabalarımızın Trafik Sigortasına bile 1 haziranda yüzde 25 zam geliyor. Yakıt bedeli yüzünden, arabamızı garaja çektik. Üstüne battaniye örttük. Bizler için Tatil ve seyahat etmek lüks oldu. Zorunlu ihtiyaç olan gıdayı bile ne alabilirim diye kara kara düşünür olduk. Bırakın bunları çay, şeker, kahve ve süt, yumurta, mutfak tüpüne gelen zamlar artık vatandaş olarak bizleri bezdirdi.’ diyorlar.

“ECZACILAR, MEDİKALCİLER DE ŞİKAYETÇİ”

Erkovan açıklamasında; “Bakanlık ‘İlaçta sıkıntı yok’ dese de eczacılar kanser, romatizma, diyabet, bazı tansiyon ilaçları da dahil 600 kalem ilacın halen piyasada olmadığını bildiriyorlar. SGK’nın tekel olarak piyasada İlaçta avro kurunu  6.4 TL olarak belirlemesi sorunu daha çok artırıyor. Eczaneler veresiye defterlerinin kabardığını, Medikalciler dolarla alınan ürünlerin 4-5 katına çıktığını, satışlarının dibe vurduğunu, vatandaşın tedavi için alması gereken malzemeden vazgeçerek, engelli kalmayı göze aldığını ifade ediyorlar.Malzemelerin yüzde 90'ının yurt dışından geldiğini ifade eden medikalciler, uzun süreli sözleşmelerde bu yükün taşınmasının mümkün olmadığını, artan döviz kurunun sektörü olumsuz etkilediğini ifade ederek, devletin gerekli tedbirleri almasını beklediklerini ifade ediyorlar. Toplum sağlığına tehdit oluşturan bu durumların düzeltilmesi için ekonomide acil eylem planları gerekiyor ” dedi.

 “EKONOMİYİ HAK ETTİĞİ YÜKSEK SEVİYEYE ULAŞTIRMAK İÇİN SABIRSIZLANIYORUZ”

DEVA Partisi olarak, yaşanan demokratik gerileme dönemini durdurup, ekonomimizi hızla hak ettiği yüksek seviyeye ulaştırmak için sabırsızlanıyoruz.DEVA Partisi’nin Ekonomide uygulayacağı eylem planları, çözümleri hazır.Bu sistemde her şey kötüye gitti. Bu nedenle özgürlükçü, çoğulcu, katılımcı demokrasi; Güçlendirilmiş Parlamenter Sistem; Hukukun üstünlüğü ve tarafsız, bağımsız yargı ile Türkiye’nin önü açılacak, herkese güven veren, kapsayıcı temel zemin oluşturulacaktır. DEVA Partisi iktidarında “Dur-Kalk tipi İstikrarsız Büyüme” modelinden “Güçlü, Sürdürülebilir ve Kapsayıcı Büyüme” modeline geçilecektir.”dedi.  

“KATMA DEĞERİ YÜKSEK ÜRÜN İHRAÇ EDER DURUMA GELECEĞİZ”

Bunun içinde Türk lirasına yeniden itibar ve istikrar kazandıracağız.Enflasyonudüşük, tek haneli düzeylere indireceğiz.Türkiye’ye yeniden “Yatırım Yapılabilir Ülke” statüsü kazandıracağız.İşsizlik oranını tek haneli seviyeye düşüreceğiz.Yüksek teknolojiye dayalı, katma değeri yüksek ürün ihraç eden bir ülke olacağız.Dünya pazarlarındaki piyasa payımızı artırarak ekonomimizi sürdürülebilir bir dış denge yapısına kavuşturacağız.Aşırı yoksulluğu sıfırlayacağız.Ülkemizi gelir dağılımında OECD içinde en kötü sırada olmaktan kurtaracağız.

 

23 May 2022 - 15:32 Sakarya- Siyaset


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Oxijen TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Oxijen TV editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Oxijen TV değil haberi geçen ajanstır.