Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

İL BAŞKANI ER, KAMUOYUNUN BİLGİLENDİRİLMESİNİ İSTEDİ

İyi Parti İl Başkanı Yunus Özay Er, 2 yıl önce yaşanan sel felaketi ile geçtiğimiz hafta yaşanan sel felaketi arasında geçen sürede, vekillerin ve kurumların Düzce için ne gibi çalışmalar yaptığını, yapılan çalışmaların yeterli olup olmadığını sorgulayarak, İlgililerin kamuoyunu bu konularda aydınlatmasını istedi.

13.07.2021 - 19:37
Güncelleme 15.07.2021 - 12:27
Haber Merkezi
0

İyi Parti Düzce İl başkanı yunus Özay Er, iki yıl arayla yaşanan sel felaketinde, ilgili kurumların ve Düzce milletvekillerinin selle ilgili nasıl bir çalışma yaptığını sorarak, 2019 senesinde yaşanan ve 7 kişinin hayatını kaybettiği ve büyük maddi hasar ile karşı karşıya kalınan felaketin yaraları tam sarılmadan 2021’de bir sel felaketi daha yaşanmasının, alınan tedbirlerin sorgulanmasına yol açtığını belirtti.

Er, “ Devletin idaresini sürdürmekte olan Ak Partili Milletvekillerimiz basta olmak üzere, tüm Düzce milletvekilleri, Düzce Valiliği, selden etkilenen ilce belediyeleri ve il özel İdaresi ve şu noktalarda halka açık, anlaşılır ve ivedi bilgi vermelidir” dedi.

NASIL BİR PLANLAMA YAPILDIĞINI SORDU

Yaşanan Sel felaketi ile ilgili nasıl bir planlama yapıldığını soran Er, “ 2019 yılında yaşanan sel felaketinden 2021 yılında yaşanan sel felaketine kadar ilimize aktarılan maddi yardım tutarı ne kadardır, bu tutar hangi ilçelere ne oranda dağıtılmıştır.2021 felaketi için planlanan nedir ? 2019 da yaşanan sel felaketi akabinde yıkılan köprüler ve menfezler basta olmak üzere, dere yataklarının ıslahı ve insanların zarar gören ev ve işyerlerinin bakım onarım veya yeniden yapımı ile alakalı ne gibi adımlar atılmıştır ?

DERE YATAKLARINA İSTİNAT DUVARLARI YAPILACAK MI?

Örneğin 2019 da yıkılmasına rağmen hala yapılmayan köprü veya kamuya ait her hangi bir eser bulunmakta mıdır ? Bölgede 2019 felaketinden bugüne internet sıkıntısı yaşayan köy veya belde var mıdır? İçme sularının durumu nedir ? Dere yataklarına istinat duvarları yapılması planlanmakta mıdır ? Dere yatağına çökertme havuzları yapmanın olası sel felaketini önlemede nasıl bir fonksiyonu olacaktır, kamunun bu tip bir planlaması var mıdır ? Bölgede sürekli hale gelen elektrik kesintilerinin önlenmesi için 2021’de ne gibi adımlar atılması düşünülmektedir ?” ifadelerini kullandı.

YAPILAN YA DA YAPILMAYAN İŞLER PAYLAŞILMALI

Düzcelilerin net bir şekilde bilgilenme haklarının olduğunu belirten Er, “Umudumuz yapılan veya yapılmayan işlerin kamu ile şeffaf bir şekilde paylaşılması; insanların 2021 sonrasını daha net görebilmesi ve kendi tedbirlerini alabilmeleri için adımlar atabilmesidir. Düzceliler olarak açık ve net bir şekilde bilgilendirilmek en doğal hakkımızdır.  Bu vesile ile yaşanan son sel felaketinden etkilenen Düzcemizin tüm ilce, belde ve köylerine tekrardan geçmiş olsun diyoruz” dedi.

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.oxijen.tv) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.