ŞUNLARA: ANNELER GÜNÜN KUTLU OLSUN MU DİYECEĞİZ?

11 Mayıs 2022 tarihli Oxijen TV yayınımız da bu konuya âyetler ve rivayet (söylenti) ler muvacehesine bir saat süren programımızda değindik,

Siz değerli okurlarımızı yazı ile de bilgilendirmek isterim.

Şahsi kanaatime göre bu ve buna benzer günlerin tahsis edilmesi kapitalizmin ekonomi şartlarının dönmesine yönelik bir algı operasyonundan başka bir şey değil.

 Yılın her günü anneler günüdür.
 Yılın her günü Babalar günüdür.
 Neyse geçiyorum,

ANNELER GÜNÜ

Anneler Günü önce ABD de Anna Jarvis adında bir öğretmen tarafından ortaya atılmış. Annesinin ölümünü bir türlü unutamayan Jarvis,"anne dünyanın en değerli varlığıdır "diye yaptığı propaganda kısa zamanda dünyaya yayıldı. 1911 yılında bu kadının ısrarlı başvurusu üzerine ABD Senatosu anneler günü nü kabul etti.

Türkiye de ilk defa 1955 yılında kutlandı.
Anneler Günü her ülkede aynı tarihte kutlanmıyor, Norveç'te şubat ayının 2. Pazar günü,
Arap ülkelerinde 21 Mart, Çin'de 21 Nisan'da,
Türkiye'de ise her yıl mayıs ayının ikinci haftasında kutlanıyor anneler günü.

Mayısın ikinci Pazar günü anneler günü, Haziranın da üçüncü haftası Pazar günü babalar günüdür.
Ben şahsen bu ve buna benzer günlere batı kökenlidir diye karşı değilim. Yılda bir gün aranıp soruluyorsa işte buna karşıyım. Yılın bir gününü onlara ayırıp onları konuşmamızın yadırganacak bir tarafı yoktur. ANCAK:

Ey Anne!

Sana anne olmanın kutsallığını öğretmekten kaçınanlar bak seni nasıl"teşhir malı"yaparak dünyaya tanıtmakta.

Sizi her yönden saran tehlike çok büyük olup geleceğiniz aydınlıktan uzaktır.

Bayan kardeşlerime sesleniyorum!

Kendi hem cinsleriniz kürtajın serbest bırakılmasını isteyerek, işlenecek cinayetlere hem doktoru hem de seni alet etmektedir.

5.10.1982 tarihli Günaydın Gazetesi?nde şöyle bir yazı okumuştum: Nikaragua asıllı fotomodel ve film yıldızı Barbara Carrera"Kürtaj yaptırmasaydım basket takımı kuracak kadar çocuğum olurdu" demişti. Bu gün kürtajın serbest bırakılmasını isteyenler zinanın çoğalmasının umurunda mı?

Vücut ölçülerim bozulur diye çocuk doğurmayı istemeyen,

Göğüslerim bozulur diye çocuğunu emzirmeyen, anneliğin kutsallığına erebilir mi?

Gece yarılarına kadar konken partilerinde, diskoteklerde sabahlayan, vücudunun en mahrem yerlerini bile sıkılmadan teşhir edebilen bir kadın ANNELİĞİN kutsallığını bilebilir mi?

Kendini teşhir eden, aç gözlere zinayı teşvik eden ve işleten kadının ANNELİK duygusu nedir sizce?
Anne sevgisinin ne olduğunu biliyorlar mı bunlar? Kendi kızlarını bile sermaye yapmaktan asla utanmaz bu reziller.

İnsan Hakları Evrensel Beyannamesinden dem vurarak eşitlik hakkı isteyen kadın, eşitliğin nerelerde olması gerektiğini biliyor mu?

Kadın, cehalet devrinde olduğu gibi, asrımızda bir mal gibi alınıp satıldığını, bir zevk unsuru olarak her yere sokulmakla hangi hakkını kazandığını sanıyor?

Peygamberimiz:" Sizin hayırlınız, kadınlarına karşı hayırlı olanınızdır"ifadesini bu söylenenlerin neresine koyalım?

Bayanlar, kendi organlarını teşhir eden cesetler haline getirilmeye çalışıldı; bunda da maalesef başarı sağladılar. Bu şekilde olan kadınlar moda kölesi, kültür delisi ve taklitçi bir robottan başka bir şey değildir.

Saygı duyulası kadının, sakız reklâmında, otomobil ve lastiğinin tanıtımında üryan halde ne işi var?

Önde göğüs çatalı, arkada sırtı açık anne, bizim annemiz olmadı, olamaz.

Soyunanlara "Cömertçe soyundu"denilip iltifat edilirken, fuhuş yapan kadınların adı"Hayat kadını"olarak değiştirildi.

Hayat kadını denilerek fahişelik özendirildi. Hayat kadını ifadesini duyan gencin hoşuna gitmez mi bu? Zaten maksat da bu değil midir?

Ey analar, babalar size sesleniyorum!

Kumar, içki, bin türlü fuhşiyattan kurtarın neslinizi. Önce sen kurtulursan kızın, oğlun ve birçok kardeşlerini de kurtarmış olacaksın.

Ben kadını, hayâ duyguları içinde görmek istiyorum.

Annelik sevgisi, kendini ve çocuğunu her türlü tehlikeden koruyan sevgidir. Bu özellikler dikkate alınmadan, bizi biz yapan, Çanakkale yi geçilmez kılan hasletler göz ardı edilerek yılda bir değil onlarca"anneler günü"kutlansa ne faydası var?

Müslüman hanım bir yana herhangi bir bayanın seks objesi yapılması ve bu yönde reklam aracı olmasını kabullenmek asla mümkün değildir.
 Bu kanıma dokunuyor.
Kendilerini bu şekilde kullananlara ses çıkarmayan sözde aydın denen kadınları anlamak da mümkün değil.
 Kapanan kadın irticacı, örümcek kafalı, gerici, alabildiğine açılan kadın ise  Medeni Çağdaş olarak adlandırılması hayra alamet değil.
Kadın haklarından dem vuran derneklerin anneler günü olan böyle günlerde kendilerini bu şekilde istismar edenlere karşı bir ses bir demeç bekliyorum, duyarlı bir ses.
Örtülü bayanları kınayan, beri tarafta göğüs yırtmacı nı son raddesine kadar  ortaya koyan, sırtını beline kadar açık bırakan kadınlara ses çıkarmayan hatta teşvik eden anlayışı kınıyorum.

Anne ile Anayı ayırt etmek zorundayız,

 Anne olmuş ama ana olamamışlara  her doğurana anne deneme yiyeceği gibi Anneler Günü kutlu olsun denemez.
  Hayvanlarda doğurur, ama hayvan bile doğurduğu yavrusunu terk edemezken pis nefsine uyup evlatlarını terk edip tanımadığı bir kişinin yanına kaçıp zina suçu İşleyen kişilere anne denemez, anneler günü kutlu olsun denemez. Burada antiparantez şu gerçeği ifade etmeden geçemeyeceğim:
Zina, suç olmaktan çıkarılmış ülkemde, bu iş akıl işi değil,
Allah Teala, zina hakkındaki hükmü müslümanlar için ortaya koymuştur.
 Kimse Allah'tan daha merhametli olamaz.
 Bir TV programında kocası ve 3 Çocuğunu bırakıp sosyal medyadan tanıştığı ne idüğü belirsiz sabıkalı bir tavukçuya kaçan, bunun üzerine ana baba ve kardeşlerinin ve de 3 çocuğunun bütün ısrarlarına, yalvarmalarına rağmen evine ve çocuklarına geri dönmeyi ret eden, bu kör inadı sebebiyle başta bendeniz ve ailem olmak üzere bütün Türkiye'yi sinir krizine sokan Dilek adındaki hayasız kadına Anneler Günü kutlu olsun mu diyeceğiz?
 Çok yüksek frekanslı bir tehlike ile karşı karşıyayız. Evliyken eşini çocuklarını bırakıp meçhule yelken açıp zina işleyenler ve bu hareketini anlatırken hiç de yüzü kızarmayan utanmayan sözümona anneler günbegün çoğalmakta,
Bu utanmazlara anneler günü kutlu olsun demek, onları bu hareketlerinden dolayı ödüllendirme olacaktır.
 Eğer Zina suç olmuş olsa bu arsız utanmazlar bu yolculuğa kolay kolay çıkamayacaklardır.
Programda bu hayasızlara, "zina suç olsaydı, siz bu işi yaparmıydınız" diye sorulduğunda, yapmazdım cevabının alınması bu işi özetler mahiyette.
 T.C.hükümeti tezelden anayasa ise anayasa, kanun ise kanun her ne ise değiştirip halkın kahir ekseriyetinin arzusu ve beklentisi olan zinanın suç kapsamına alınmasının sağlanması hayati önem taşımaktadır.
Analığın farkına varan, annelik gereklerini yerine getiren, evlatları için gerekirse aç ve susuzluğu hiç tereddütdüz hayasızlığa, iffetsizliğe tercih eden anaların anneler gününü kutluyorum.
Annelerimizi anne yapan hasletler ve duygulardan uzak kalmamak ümit ve temennisiyle hepinizin, özellikle eşimin, kızlarımın, yakınlarımın ve sınırları aşmayıp gerekli sınırlar  içinde kalan tüm  bayanların" Anneler Günü "nü kutluyorum. 

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Hasan Karagüzel - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Oxijen TV Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen TV hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Oxijen TV editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Oxijen TV değil haberi geçen ajanstır.