• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

Domuzlar fındık harmanına dadandı!

Mevsimlik işçilerin memleketlerine erken dönmesiyle birlikte ürününü erken toplayamayan ve mahsulünün yarısı tarlada yarısı harmanda kalan fındık üreticisine bir dert daha eklendi. Fındık harmanında kurumaya bırakılan çeç fındığa dadanan domuz vurularak öldürüldü. Domuzların kirlettiği fındıklar yenilemez hale geldi.

Domuzlar fındık harmanına dadandı!
22.09.2021 - 10:37
Haber Merkezi

Fındık üreticisine bir dert daha eklendi. Ordu Çamaş’ta fındık harmanında çeç fındık yiyen domuz vurularak öldürüldü. Domuzların kirlettiği fındıklar yenilemez hale geldi.

Fındık üreticisi bu fındık sezonundan bir şey anlamadı. Bu sene her yönüyle fındık tarihine geçen olaylar yaşandı.

UNUTULMAZ BİR FINDIK SEZONU OLDU

Fındık sezonunda bu yıl sorunların ardı arkası kesilmiyor. Yağışlar, kurumayan fındıklar ve fındık fiyatlarındaki düşüş. Sezon öncesi 30 TL fiyat bekleyen üretici açıklanan 26,50 TL fiyat ile şok yaşarken yağışlı hava sebebiyle hem ürünü toplamakta gecikti hem de kurutmakta.

HALA POTOZA VERİLMEYEN FINDIK VAR

Tarihinde ilk kez eylül ayı sonu gelirken hala potoza verilmeyen fındık var ve hala kurumadığı için hala harmandan kaldırılmayan fındık var.

DOMUZLAR ÇEÇ FINDIĞA DADANDI!

Bu kadar sorunun arasında fındık üreticisine bir sorun daha çıktı. Böylece bu sene tam sorunlar senesi oldu. Gelen habere göre domuzlar çeç fındık harmanına dadandı. Çamaş’ın Budak mahallesinde fındık harmanına dadanan domuz ise harman sahibi tarafından vurularak öldürüldü. (OrduOlay)


Editör: N. Cingirt

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.oxijen.tv) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.