• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

BAŞKAN YAVUZ BARAJI YERİNDE İNCELEDİ

2019 yılında temeli atılan Çilimli Yenivakıf köyü barajı biterse Çilimli'nin içme suyu ihtiyacının bir kısmını karşılayacak. Ancak Yığılca yolu örneği ya da bir çok projede olduğu gibi yatırımları tamamlanamama fobisi yaşayan Düzce'de, Yenivakıf barajının da aynı akıbete uğrayıp uğramayacağı merak ediliyor.

BAŞKAN YAVUZ BARAJI YERİNDE İNCELEDİ
28.11.2021 - 15:07
Haber Merkezi

Çilimli Belediye Başkanı Muhsin Yavuz, temeli 2019 yılında atılan ve yüzde 1 fiziki çalışma yapılan barajda incelemelerde bulundu. Yavuz, İlçenin içme suyu ihtiyacının bir kısmını karşılayacak olan baraj çalışmalarını yerinde inceleyerek ilgililerden bilgi aldı.

DSİ Genel Müdürlüğünün Düzce'ye yönelik yatırımlarından biri olan ve temeli 2019 yılında atılan Çilimli Yenivakıf köyü barajında çalışmalar devam ediyor.

Düzce'de kalkınmayı hızlandırması sulamayı ve ziraatı geliştirmesi amacıyla yaklaşık 2 yıl önce yapımına başlanan  2 barajdan biri olan Yenivakıf barajının temeli 2019 yılında atıldı.

Akçakoca Altunçay barajı ile birlikte yapımına başlanan  Yenivakıf Barajının temelden yüksekliği 41,20 metre olacak, 983.000 m³ su biriktirme hacmine sahip baraj, 3.960 dekar arazinin sulanmasına hizmet edecek.

Düzce'de bir çok yatırımın ya ödenek eksikliği ya da kaçan müteahhitler yüzünden zamanında tamamlanamadığı, hatta hala yıllardır süren bazı yatırımlar olduğu biliniyor. Yenivakıfköyü barajının da aynı akıbete uğramasından endişe ediliyor.


Editör: H. İşcan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.oxijen.tv) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.