• logo
Bist■.■■
Gr. Altın■.■■
Dolar■.■■
Euro■.■■

KİTAP-KAFE OLARAK HİZMET VERECEK

Kültür Mahallesi'nde bulunan eski Kaymakamlık lojmanı kütüphaneye dönüştürülüyor. Millet Bahçesinin hemen yanında kitap-kafeye dönüştürülecek olan yapının tadilatına başlandı.

KİTAP-KAFE OLARAK HİZMET VERECEK
24.11.2021 - 13:40
Haber Merkezi

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü’nün girişimleri ile yıllardır atıl vaziyette bulunan eski Kaymakamlık lojmanı Millet Kütüphanesi olarak kullanıma açılacak.

Bir süre önce Kültür Mahallesinde bulunan eski Kaymakamlık lojman alanının tahsisi alınlış, ardından binanın tadilatı için Düzce Belediyesi ile Kelebek Mobilya arasında protokol imzalanmıştı. Binanın tadilat çalışmaları çatısında yapılan yeni düzenleme ile başladı.

MİLLETİN KÜTÜPHANESİ, MİLLETİN BAHÇESİNDE YERİNİ ALACAK

Düzce Belediye Başkanı Dr. Faruk Özlü, çalışmaların başladığı millet kütüphanesinin, kente ayrı bir değer katacağını belirterek , “Arkadaşlarımız ile birlikte Düzce için çalışmaya devam ediyoruz. Kısa süre önce Millet Bahçemizi coşkulu bir etkinlikle hizmete açmıştık. Halkımızın burayı ne denli sahiplendiğini görmek bizleri ziyadesiyle mutlu ediyor. Şimdi de millet bahçemizin hemen yanı başındaki eski Kaymakamlık binasını millet kütüphanesine dönüştürüyoruz. Milletin Kütüphanesi, Milletin Bahçesinin hemen bitişiğinde yerini almış olacak” dedi.

"DÜZCE ÖNEMLİ BİR ESER DAHA KAZANACAK"

Eğitim noktasında adım atmaya devam ettiklerini kaydeden Başkan Özlü, “İkili eğitimi sonlandırma konusunda şehir içindeki okullarımızın şehir dışına taşınmasını sağlayacak projelerimizin üzerinde çalışıyoruz. Öğrencilerimizin, sağlıklı ve nezih bir ortamda eğitim almaları birinci önceliğimiz. Millet Kütüphanesi de Düzce’ye kazandıracağımız önemli bir eser olacak. Hem öğrenciler hem vatandaşların kullanmına sunulacak şekilde dizayn edilecek. Restorasyonunu kısa sürede tamamlayarak iç kısımların restorasyonuna başlanacak ve kısa süre zarfında halkımızın hizmetine sunulacak” şeklinde konuştu.

Hem bahçesinde hem de binada yapılacak olan tadilatın ardından “Millet Kütüphanesi” vatandaşların keyifli vakit geçirip, kafe-kütüphane olarak kullanabileceği yeni bir yaşam merkezi haline gelecek.


Editör: H. İşcan

Yorum Yap

Yorum yazarak yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Oxijen Medya Reklam Bilişim (www.oxijen.tv) hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.